Miasto wyobraźni” i „Dzień dobry we Wrocławiu”. Tłumaczka międzynarodowego charytatywnego projektu „Neighbours”, zrealizowanego we współpracy z fundacją UNAWEZA, w którym wzięło udział 114 artystek i artystów z 7 krajów. Autorka projektu „Ukraińcy w bibliotece” we współpracy z firmą „Good Books”, w której przez kilka lat pracowała jako projekt & content manager i trenerka. Obecnie pracuje jako event managerka na stadionie Tarczyński Arena. Kocha swoje dwie kotki, rośliny i dobrą czarną kawę.
Absolwent antropologii kulturowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Kierownik działu promocji i projektów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Wieloletni wolontariusz i działacz w środowisku fanów literatury fantastycznej, zaangażowany w organizację takich wydarzeń jak Pyrkon (2011-2022), Polcon (2011-2013, 2015), na których odpowiadał m.in. za kontakty z mediami, przygotowanie programu, koordynacja biura organizacyjnego oraz Dni Fantastyki (2013-2022) jako koordynator główny festiwalu. Współtwórca “KONgresów” — spotkań organizatorów imprez fanowskich. Realizował również projekty pozafantastyczne, między innymi od 2012 do 2019 koordynował działalność kontenera “Parków ESK” na wrocławskim osiedlu Leśnica. Koordynator i organizator licznych projektów kulturalnych i społecznych jako pracownik Centrum Kultury “Zamek” w latach 2012 - 2022, w tym Festiwal Herbaty “Czaisz?” i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa.
Polonistka, absolwentka Kolegium Nauczycielskiego, która od kilku lat czuwa nad przebiegiem konkursu Kryształowe Smoki, a także wspiera organizację bloków literackiego i komiksowego na Dniach Fantastyki we Wrocławiu. Na co dzień - pracownik instytucji kultury i mama trójki dzieci. Fanka Pratchetta i Czarodziejki z Księżyca, niepoprawna optymistka, wielbicielka słodkich deserów.
Na imprezach fantastycznych bardzo szybko zasmakował życia wolontariusza, a później - przegżdacza czy organizatora. Zazwyczaj na imprezie jest tam, gdzie jest coś do zrobienia, i wołami trzeba go ciągnąć na chwilę odpoczynku. Na Dniach Fantastyki oddał swe serce organizowaniu pracy wolontariuszy. W cywilu: informatyk-programista.
Wielka fanka kawy, nie wyobraża sobie bez niej życia. Uwielbia zwierzęta i fandom jako całość. Mól książkowy. Całym sercem kocha Wiedźmina, Warcrafta, DnD, zakony rycerskie i kryminalistykę. Kolekcjonuje figurki i kostki do gry. Uwielbia ścieżki dźwiękowe. Z wykształcenia biolog, a dokładniej ichtiolog, do czego zresztą zainspirowały ją “Szczęki” Spielberga. W fandomie od lat - jako uczestnik i fan od zawsze, jako org od ponad dekady. Smok Fandomu. Fakapy zamienia w asapy. Wielka miłośniczka narzędzi ułatwiających pracę. Ma 1000 pomysłów na minutę - o ile ma pod ręką kawę.
Absolwent Informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Zaciągnięty do fandomu jeszcze w gimnazjum jako gracz i uczestnik. Od czasów studenckich pomaga przy Dni Fantastyki, jako organizator do spraw programu. Fan Kotów, Lego (co jest trudne do pogodzenia) i szeroko pojętej nauki. W “wolnym” czasie pcha rozwój sztucznej inteligencji do przodu.
Absolwentka wrocławskiego kulturoznawstwa. Organizatorka i pomysłodawczyni wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. Miłośniczka komiksów stawiająca sobie za cel zaciekawienie odbiorców tym wartościowym medium. Koordynatorka cyklicznego projektu Komiksofon organizowanego w ramach ESK oraz dwóch edycji Jarmarku Komiksu i Ilustracji w Barbarze. Od 10 lat jest kuratorka i koordynatorka wystaw w Galerii Tymczasem w Centrum Kultury Zamek, promującej twórczość rysowników komiksowych i ilustratorów, koordynatorka bloków komiksowych i dziecięcych w ramach festiwalu Dni Fantastyki, organizatorka wystaw w ramach projektu Ściana dla ilustratora i pomysłodawczyni projektu Artysta na kwadracie. Współpracuje przy organizowaniu Festiwalu Komiksu Niezależnego Złote Kurczaki.
Klaudia, dla przyjaciół i współpracowników Gladys. Absolwentka Kognitywistyki na Uniwersytecie Śląskim. Zawodowo projektant UX dla branży gamedev, prywatnie psia mama 6 letniego pieska-chlebka na pół etatu i fanka wszelkiej maści crapowych seriali dla nastolatków od Riverdale zaczynając. Jak już spotyka się z ludźmi, to albo chodzi po lesie albo gra w Zew Cthulhu. W Gildii Organizatorów pracuje przy organizacji Wrocławskich Dni Fantastyki opiekując się kluczowymi partnerami.
Jako wolontariusz udzielam się aktywnie w organizacji wydarzeń związanych z fantastyką i popkulturą od 2016 roku; obecnie zajmuję się głównie rekrutacją, szkoleniem i koordynowaniem wolontariuszy. Pracuję nad metodami dobrostanowymi, wdrażającymi nowe osoby oraz usprawnianiem komunikacji wewnętrznej w zespołach organizatorskich. W środowisku fantastycznym jestem lepiej znany pod pseudonimem „D-enit”. Tak, ten dywiz jest istotny.
Absolwentka Komunikacji Wizerunkowej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania w WSB. Na stażu w Teatrze Polskim we Wrocławiu poczuła magnetyczne przyciąganie do marketingu i jemu oddana aż do dzisiaj trzyma się obranej ścieżki. Organizatorka wielu ogólnopolskich projektów charytatywnych, wolontariuszka imprez fantastycznych, a w 2020 r. dołączyła do grona organizatorów Dni Fantastyki we Wrocławiu. Ogromna miłośniczka kwiatów i sukienek. Wiecznie twierdzi, że ma ich za mało. Jej życie kręci się również wokół muzyki. Niewiele jej potrzeba, aby zacząć tańczyć. Jeśli będąc na mieście spotkasz kogoś w sukience z kwiatami w dłoniach, bujającą się do rytmu sygnalizacji świetlnej - to najprawdopodobniej ona :) W Gildii Organizatorów odpowiada za social media DF oraz wspiera współpracę z mediami.
Z zawodu pisze teksty, z zamiłowania kolekcjonuje w pamięci każdą (nawet bezużyteczną) ciekawostkę dotyczącą kolejnych filmów, seriali i ludzi z nimi związanych. To ona - podczas kinowego maratonu “Władcy pierścieni” - powie wam, że Viggo Mortensen złamał palca na planie filmowym. Fanka twórczości Terry’ego Pratchetta i Jamesa S.A. Coreya, obejrzy wszystko, w czym wystąpił Toby Stephens.
Rodowita wrocławianka, entuzjastka herbat, dumna rośliniara. Z czasem jej zainteresowania przeniosły ją do wolontariatu w murach leśnickiego Zamku. Od 2020 roku współpracuje przy tworzeniu Wrocławskich Dni Fantastyki. Na co dzień studiuje administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie razem z kołem organizuje wydarzenia naukowe. Nie boi się wyzwań, próbuje nowości, lubi działać z ludźmi - ale tylko z najlepszymi. Je zupę widelcem a makaron pałeczkami.
Piotrek na Dniach Fantastyki zaczynał od zajmowania się wolontariuszami, był w zespole od marketingu i promocji, a od 2 lat prowadzi scenę. Pracował jako aktor, barman, spedytor i wiele innych. Ma patent żeglarza, lubi chodzić po górach, jeździć na nartach, śpiewać, czytać fantastykę i spędzać aktywnie czas. Gra sesje RPG, a jego ulubiony system to World of Darkness.
Najpierw ją słychać, a dopiero potem widać. Ku swojemu i innych lekkiemu zaskoczeniu absolwentka filologii norweskiej, ku zaskoczeniu nikogo broniła się z Tolkiena. Od małego chowana na fantastyce i sci-fi. Stara harcerka i drużynowa. Kociara. W czasie wolnym robi na szydełku i ćwiczy sztuki walki. Przy DFach udziela się od 2011r, a od 2018 r. pracowała przy organizacji imprez zawodowo. Obecnie podbija dzikie lądy za kanałem La Manche.
Z zawodu psycholog i psychoterapeuta. Z pasji fan fantastyki i szeroko rozumianego sci-fi. Związany z Dniami Fantastyki od lat najpierw jako wolontariusz, a później organizator Strefy Open mający pod swoją opieką grupy rekonstrukcyjne i rzemieślnicze.
Hobbit ze wzrostu i zamiłowania do chodzenia po lasach boso, kociara i fanka fantastyki z za dużą ilością zainteresowań w stosunku do posiadanego na nie czasu. Udzielanie się na konwentach zaczęłam od przypadkowego spotkania na wrocławskiej Wyspie Słodowej na dwa dni przed Polconem 2012 i zapytania “Ej, nie chcesz może zostać wolontariuszem?”. I to jedno pytanie otworzyło przede mną szeroki, wspaniały świat imprez fantastycznych, wolontariatu i organizacji Dni Fantastyki, z którymi od tamtej pory nie mogę się rozstać.
Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku menager sportu. Swoją pasję do organizacji rozwijała jako wolontariusz, wkładając serce i zaangażowanie w każde przedsięwzięcie. Od 2012 roku Karolina aktywnie zajmuje się w tworzeniem różnorodnych wydarzeń, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Na Wrocławskich Dniach Fantastyki przez kilka lat zajmowała się strefą wystawców, a od niedawna wspiera imprezę dbając o spójną komunikację wewnętrzną między organizatorami. Dzięki pracy jako event managerka na Stadionie Tarczyński Arena swoje dotychczasowe doświadczenia mogła przekuć w karierę zawodową. Interesuje się wszelako pojętymi sci-fi i astropolityką. Uwielbia Islandię i swoje koty.
Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Inżynierii Biomedycznej Politechniki Wrocławskiej. Zawodowo związana z dydaktyką oraz prowadzeniem warsztatów i szkoleń, stale szukając nowych wyzwań projektowych. Miłośniczka wolontariatów, od 2018 roku związana z Dniami Fantastyki, przechodząc wszystkie stopnie wtajemniczenia - od wolontariuszki do organizatorki :). Uwielbia karmić ludzi domowymi wypiekami, a w wolnych chwilach czyta książki i spędza czas w towarzystwie swojego kota.